Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Tiedot tuotteesta
| Jarrujärjestelmä | ATE |
| Jarrusatulatyyppi | Jarrusatula |
| Lisätarvike/lisätieto | Ilman tarvikkeita |
| Kiinnityrreikien etäisyys | 82 mm |
| Männän halkaisija 1 | 38 mm |
| Jarrulevypaksuudelle | 10 mm |
| Jarrulevyläpimitalle | 38 mm |
| Materiaali | Teräs |
| parilliset tuotenumerot | FCL692344 |
| Paino | 2.6 kg |
| Sylinteriluku | 2 |
| Liitinkierre | M10X1 |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Kierre 1 | M7X1 |
| Pakkauspituus | 19.5 cm |
| Pakkausleveys | 15.3 cm |
| Pakkauskorkeus | 12 cm |
Shipping Details
| Weight | 2.674 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Poland |
No longer available
Toimituskulut
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
A.B.S.
ATE
BENDIX
590862
590866
692343B
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA257
CARDONE
382343
DA SILVA
ET0163
DELCO REMY
DELPHI
LC3214
DRI
41.4980.0000
ELSTOCK
86-0489
86-0489-000
ERA Benelux
BC50630
FTE
RS38107A0
RX38107A0
GENERAL RICAMBI
GIRLING
7103222
KAWE
34630
LPR
PF20653
NK
214831
QUINTON HAZELL
QBS4523
SHAFTEC
BC853
TEXTAR
38206100
TRISCAN
UBD
50630
sbs
1301214831
Fit Vehicles
VOLVO
53 vehicles
240
1974 - 1993
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 240 Kombi (P245) 2.0 | 1974-08 - 1975-07 | 60 | 82 | 1986 | |
| 240 Kombi (P245) 2.0 | 1980-08 - 1984-12 | 71 | 97 | 1986 | |
| 240 Kombi (P245) 2.0 | 1976-08 - 1982-01 | 66 | 90 | 1986 | |
| 240 Kombi (P245) 2.0 | 1984-08 - 1985-07 | 76 | 103 | 1986 | |
| 240 (P242, P244) 2.0 | 1984-09 - 1993-12 | 89 | 1986 | ||
| 240 (P242, P244) 2.0 | 1990-01 - 1993-12 | 82 | 1986 | ||
| 240 Kombi (P245) 2.0 | 1988-09 - 1993-12 | 82 | 1986 | ||
| 240 Kombi (P245) 2.0 | 1983-08 - 1993-07 | 86 | 1986 | ||
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1986-08 - 1988-12 | 85 | 2316 | ||
| 240 Kombi (P245) 2.3 | 1986-08 - 1988-12 | 85 | 2316 | ||
| 240 Kombi (P245) 2.1 Turbo | 1980-08 - 1985-07 | 114 | 155 | 2127 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 | 1984-08 - 1986-07 | 81 | 110 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 | 1986-08 - 1987-07 | 83 | 113 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 | 1984-08 - 1985-07 | 96 | 131 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 i Cat | 1986-08 - 1993-07 | 85 | 115 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.1 | 1975-08 - 1980-07 | 74 | 100 | 2127 | |
| 240 Kombi (P245) 2.1 | 1980-08 - 1984-07 | 80 | 109 | 2127 | |
| 240 Kombi (P245) 2.1 | 1974-08 - 1983-09 | 90 | 122 | 2127 | |
| 240 Kombi (P245) 2.1 | 1974-08 - 1975-07 | 71 | 97 | 2127 | |
| 240 Kombi (P245) 2.1 | 1980-08 - 1984-07 | 79 | 107 | 2127 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 | 1980-08 - 1984-07 | 82 | 112 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 | 1984-08 - 1988-12 | 98 | 133 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 | 1980-08 - 1984-12 | 100 | 136 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.3 Cat | 1991-08 - 1992-07 | 100 | 136 | 2316 | |
| 240 Kombi (P245) 2.4 Diesel | 1988-08 - 1993-08 | 58 | 79 | 2383 | |
| 240 Kombi (P245) 2.4 Diesel | 1979-04 - 1993-08 | 60 | 82 | 2383 | |
| 240 (P242, P244) 2.0 | 1976-08 - 1979-07 | 66 | 90 | 1986 | |
| 240 (P242, P244) 2.0 | 1978-09 - 1983-08 | 71 | 97 | 1986 | |
| 240 (P242, P244) 2.0 | 1974-08 - 1976-07 | 60 | 82 | 1986 | |
| 240 (P242, P244) 2.0 | 1984-08 - 1985-07 | 76 | 103 | 1986 | |
| 240 (P242, P244) 2.1 | 1974-08 - 1975-07 | 71 | 97 | 2127 | |
| 240 (P242, P244) 2.1 | 1975-08 - 1980-07 | 74 | 100 | 2127 | |
| 240 (P242, P244) 2.1 | 1980-08 - 1984-07 | 79 | 107 | 2127 | |
| 240 (P242, P244) 2.1 | 1974-08 - 1983-09 | 90 | 122 | 2127 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1984-08 - 1986-07 | 81 | 110 | 2316 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1980-08 - 1984-07 | 82 | 112 | 2316 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1986-08 - 1987-07 | 83 | 113 | 2315 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1983-08 - 1985-07 | 96 | 131 | 2316 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1980-08 - 1983-07 | 100 | 136 | 2316 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1978-08 - 1982-12 | 103 | 140 | 2316 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 | 1984-08 - 1989-12 | 98 | 133 | 2316 | |
| 240 (P242, P244) 2.3 i Cat | 1986-08 - 1993-07 | 85 | 115 | 2316 | |
| 240 (P242, P244) 2.4 Diesel | 1978-08 - 1985-07 | 60 | 82 | 2383 | |
| 240 (P242, P244) 2.4 Diesel | 1987-08 - 1993-08 | 58 | 79 | 2383 |
260
1974 - 1982
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 260 StW (P265) 2.7 | 1978-10 - 1982-07 | 109 | 148 | 2664 | |
| 260 StW (P265) 2.7 | 1975-07 - 1982-07 | 103 | 140 | 2664 | |
| 260 StW (P265) 2.7 | 1975-08 - 1977-07 | 92 | 125 | 2664 | |
| 260 StW (P265) 2.8 | 1980-08 - 1982-07 | 114 | 155 | 2849 | |
| 260 (P262, P264) 2.7 | 1974-08 - 1980-07 | 103 | 140 | 2664 | |
| 260 (P262, P264) 2.7 | 1978-08 - 1982-07 | 109 | 148 | 2664 | |
| 260 (P262, P264) 2.7 | 1976-08 - 1982-07 | 92 | 125 | 2664 | |
| 260 (P262, P264) 2.8 | 1980-08 - 1982-07 | 95 | 129 | 2849 | |
| 260 (P262, P264) 2.8 | 1980-08 - 1982-07 | 114 | 155 | 2849 |
Alternatives
TRW ® BHN222
Jarrusatula
No longer deliverable by the manufacturer
on korvannut tämän tuotteen
BHN222E