Mitat ja koko
| Pituus | 181.7 | mm |
Tiedot tuotteesta
| Jännite | 14 V |
| Laturi varausvirta | 180 A |
| Kiinnitysmalli | Suorakiinnitys |
| Laturityyppi | Ei sisällä alipainepumppua |
| Etäisyys hihnapyörästa laturiin | 31.5 mm |
| Pyörimissuunta | Pyörimissuunta myötäpäivään |
| Hihnapyörät | Välihihnapyörällä |
| Rihloja | 6 kpl |
| Hihnapyörä-Ø | 50 mm |
| Liitin | B+(M8) |
| Pistokemallin tunnus | 166 |
| suositeltu korjauksenlaajennus | Kiilahihna/moniurahihna |
Shipping Details
| Weight | 7.533 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€397.48
- Hintaan sisältyy ALV 26%
- Lähetys seuraavana arkipäivänä
- Näytä toimituskulut
- Helppo palautus
Toimituskulut
Reference Numbers
OE Numbers
KARMANN
MERCEDES-BENZ
STEYR
Cross-Reference Numbers
BOSCH
KARMANN
442272
MERCEDES-BENZ
013 154 35 02
013 154 56 02
272 154 08 02
A 013 154 35 02
A 013 154 56 02
A 272 154 08 02
STEYR
0131543502
0131545602
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
55 vehicles
C-CLASS
2007 - 2014
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| C-SARJA (W204) C 350 4-matic (204.087) | 2007-07 - 2014-01 | 200 | 272 | 3498 |
CLK
2006 - 2010
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CLK (C209) CLK 500 (209.372) | 2006-06 - 2009-05 | 285 | 388 | 5461 | |
| CLK Cabriolet (A209) CLK 500 (209.472) | 2006-06 - 2010-03 | 285 | 388 | 5461 |
CLS
2004 - 2010
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CLS (C219) CLS 350 (219.356) | 2004-10 - 2010-12 | 200 | 272 | 3498 | |
| CLS (C219) CLS 350 (219.357) | 2006-04 - 2010-12 | 215 | 292 | 3498 |
E-CLASS
2005 - 2016
G-CLASS
2008 - 2015
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| G-SARJA (W463) G 500 (463.222, 463.236, 463.237, 463.242) | 2008-05 - 2015-08 | 285 | 388 | 5461 | |
| G-SARJA Cabrio (W463) G 500 (463.202) | 2009-12 - 2014-08 | 285 | 388 | 5461 |
GL-CLASS
2006 - 2012
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GL-SARJA (X164) GL 450 4-matic (164.871) | 2006-09 - 2012-08 | 250 | 340 | 4663 | |
| GL-SARJA (X164) GL 500 4-matic (164.886) | 2006-09 - 2012-12 | 285 | 388 | 5461 |
M-CLASS
2005 - 2011
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| M-SARJA (W164) ML 350 4-matic (164.186) | 2005-02 - 2011-12 | 200 | 272 | 3498 | |
| M-SARJA (W164) ML 500 4-matic (164.172) | 2007-12 - 2011-12 | 285 | 388 | 5461 |
R-CLASS
2005 - 2014
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| R-SARJA (W251, V251) R 280 (251.054, 251.154) | 2007-01 - 2014-12 | 170 | 231 | 2996 | |
| R-SARJA (W251, V251) R 350 (251.056, 251.156) | 2007-01 - 2012-12 | 200 | 272 | 3498 | |
| R-SARJA (W251, V251) R 350 4-matic (251.065, 251.165) | 2005-06 - 2012-12 | 200 | 272 | 3498 | |
| R-SARJA (W251, V251) R 500 4-matic (251.072, 251.172) | 2007-05 - 2014-12 | 285 | 388 | 5461 |
S-CLASS
2005 - 2013
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| S-SARJA (W221, V221) S 350 (221.056, 221.156) | 2005-10 - 2013-12 | 200 | 272 | 3498 | |
| S-SARJA (W221, V221) S 350 4-matic (221.087, 221.187) | 2008-02 - 2013-12 | 200 | 272 | 3498 | |
| S-SARJA (W221, V221) S 450, S 450 L (221.070, 221.170) | 2005-12 - 2013-12 | 250 | 340 | 4663 | |
| S-SARJA (W221, V221) S 450 4-matic (221.084, 221.184) | 2005-12 - 2013-12 | 250 | 340 | 4663 | |
| S-SARJA (W221, V221) S 500 (221.071, 221.171) | 2005-10 - 2013-12 | 285 | 388 | 5461 | |
| S-SARJA (W221, V221) S 500 4-matic (221.086, 221.186) | 2005-10 - 2013-12 | 285 | 388 | 5461 | |
| S-SARJA Coupe (C216) CL 500 (216.371) | 2006-06 - 2013-12 | 285 | 388 | 5461 | |
| S-SARJA Coupe (C216) CL 500 4-matic (216.386) | 2008-02 - 2013-12 | 285 | 388 | 5461 |
SL
2006 - 2012
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SL (R230) 280 (230.454) | 2008-03 - 2012-01 | 170 | 231 | 2996 | |
| SL (R230) 300 (230.454) | 2009-04 - 2012-01 | 170 | 231 | 2996 | |
| SL (R230) 350 (230.456) | 2006-03 - 2012-01 | 200 | 272 | 3498 | |
| SL (R230) 500 (230.471) | 2006-03 - 2012-01 | 285 | 388 | 5461 |
Alternatives
BOSCH ® 0 121 715 114
Laturi
No longer deliverable by the manufacturer
on korvannut tämän tuotteen
1 986 A00 766