Mitat ja koko
| Pituus | 183 | mm |
Tiedot tuotteesta
| Vaihto-osa | |
| Jännite | 14 V |
| Laturi varausvirta | 180 A |
| Kiinnitysmalli | Suorakiinnitys |
| Laturityyppi | Ei sisällä alipainepumppua |
| Etäisyys hihnapyörästa laturiin | 31 mm |
| Pyörimissuunta | Pyörimissuunta myötäpäivään |
| Hihnapyörät | Moniurahihnapyörällä |
| Rihloja | 6 kpl |
| Hihnapyörä-Ø | 50 mm |
| Liitin | B+(M8),LIN-2 |
| Pistokemallin tunnus | PL181 |
| suositeltu korjauksenlaajennus | Kiilahihna/moniurahihna |
| Käyttönumerot | 8366 |
Shipping Details
| Weight | 7.67 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Germany |
€385.52
- Hintaan sisältyy ALV 26%
- Includes core price €57,72
- Lähetys seuraavana arkipäivänä
- Näytä toimituskulut
- Helppo palautus
Toimituskulut
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
MERCEDES-BENZ
000 906 79 00
A 000 906 79 00
VALEO
2611843A
FG18S077
FGN18S077
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
97 vehicles
C-CLASS
2008 - ...
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| C-SARJA T-Model (S204) C 200 CDI (204.201) | 2010-08 - 2014-08 | 100 | 136 | 2143 | |
| C-SARJA (W204) C 180 CDI (204.000) | 2010-04 - 2014-03 | 88 | 120 | 2143 | |
| C-SARJA T-Model (S204) C 180 CDI (204.200) | 2010-04 - 2014-08 | 88 | 120 | 2143 | |
| C-SARJA (W204) C 220 CDI (204.002) | 2008-10 - 2014-01 | 120 | 163 | 2143 | |
| C-SARJA Coupe (C204) C 220 CDI (204.302) | 2011-06 - ... | 120 | 163 | 2143 | |
| C-SARJA T-Model (S204) C 220 CDI (204.202) | 2008-12 - 2014-08 | 120 | 163 | 2143 | |
| C-SARJA Coupe (C204) C 220 CDI (204.302) | 2011-06 - ... | 125 | 170 | 2143 | |
| C-SARJA Coupe (C204) C 250 CDI (204.303) | 2011-06 - ... | 150 | 204 | 2143 | |
| C-SARJA T-Model (S204) C 220 CDI (204.202) | 2008-12 - 2014-08 | 125 | 170 | 2143 | |
| C-SARJA T-Model (S204) C 250 CDI (204.203) | 2009-01 - 2014-08 | 150 | 204 | 2143 | |
| C-SARJA (W204) C 200 CDI (204.001) | 2009-11 - 2014-03 | 100 | 136 | 2143 | |
| C-SARJA (W204) C 220 CDI (204.002) | 2008-12 - 2014-01 | 125 | 170 | 2143 | |
| C-SARJA (W204) C 250 CDI (204.003) | 2008-08 - 2014-01 | 150 | 204 | 2143 |
CLS
2011 - 2017
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CLS (C218) CLS 250 CDI / BlueTEC / d (218.303, 218.304) | 2011-04 - 2017-12 | 150 | 204 | 2143 |
E-CLASS
2009 - 2016
GLK-CLASS
2008 - 2015
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GLK-SARJA (X204) 200 CDI (204.901) | 2010-07 - 2015-06 | 105 | 143 | 2143 | |
| GLK-SARJA (X204) 220 CDI (204.902) | 2008-12 - 2015-06 | 125 | 170 | 2143 | |
| GLK-SARJA (X204) 220 CDI (204.902) | 2008-12 - 2015-06 | 120 | 163 | 2143 | |
| GLK-SARJA (X204) 200 CDI (204.901) | 2013-12 - 2015-06 | 100 | 136 | 2143 |
M-CLASS
2011 - 2015
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| M-SARJA (W166) ML 250 CDI / BlueTEC 4-matic (166.004, 166.003) | 2011-06 - 2015-12 | 150 | 204 | 2143 |
SLK
2012 - ...
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SLK (R172) 250 CDI / d (172.403) | 2012-01 - ... | 150 | 204 | 2143 |
SPRINTER
2006 - 2018
VIANO
2010 - ...
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| VIANO (W639) CDI 2.2 (639.811, 639.813, 639.815, 639.711, 639.713) | 2010-07 - ... | 100 | 136 | 2143 | |
| VIANO (W639) CDI 2.2 4-matic (639.811, 639.813, 639.815, 639.711,... | 2010-07 - ... | 100 | 136 | 2143 | |
| VIANO (W639) CDI 2.2 (639.811, 639.813, 639.815, 639.711, 639.713) | 2010-07 - ... | 120 | 163 | 2143 | |
| VIANO (W639) CDI 2.2 4-matic (639.811, 639.813, 639.815, 639.711,... | 2010-07 - ... | 120 | 163 | 2143 |
VITO
2010 - ...
| Korityyppi | Malli | Valmistusvuosi | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| VITO / MIXTO Umpikori (W639) 110 CDI (639.601, 639.603, 639.605) | 2010-09 - 2014-08 | 70 | 95 | 2143 | |
| VITO / MIXTO Umpikori (W639) 113 CDI 4x4 (639.601, 639.603, 639.605) | 2010-09 - 2014-08 | 100 | 136 | 2143 | |
| VITO / MIXTO Umpikori (W639) 113 CDI (639.601, 639.603, 639.605) | 2010-09 - 2014-08 | 100 | 136 | 2143 | |
| VITO Bussi (W639) 113 CDI (639.701, 639.703, 639.705) | 2010-09 - ... | 100 | 136 | 2143 | |
| VITO Bussi (W639) 113 CDI 4x4 (639.701, 639.703, 639.705) | 2010-09 - 2014-08 | 100 | 136 | 2143 | |
| VITO Bussi (W639) 116 CDI (639.701, 639.703, 639.705) | 2010-09 - ... | 120 | 163 | 2143 | |
| VITO Bussi (W639) 116 CDI 4x4 (639.701, 639.703, 639.705) | 2010-09 - 2014-08 | 120 | 163 | 2143 | |
| VITO / MIXTO Umpikori (W639) 116 CDI 4x4 (639.601, 639.603, 639.605) | 2010-09 - 2014-08 | 120 | 163 | 2143 | |
| VITO / MIXTO Umpikori (W639) 116 CDI (639.601, 639.603, 639.605) | 2010-09 - 2014-08 | 120 | 163 | 2143 | |
| VITO Bussi (W639) 110 CDI (639.701, 639.703, 639.705) | 2010-09 - 2014-08 | 70 | 95 | 2143 |